Chtěla bych se tady podělit

Chtěla bych se tady podělit se svým životním příběhem i když není nijak veselý.

V říjnu 2003 byl u mého manžela, kterému bylo 48 let objeven karcinom tlustého střeva na jehož následky i přes veškerou snahu lékařů zemřel v září 2004.

 

V říjnu 2004 se u dcery 19 let objevila M. Hodgkinsova choroba, prodělala chemoterapii a ozářky, které ukončila v květnu 2005. Během její léčby jsem si nahmatala bulku v levém prsu, navštívila jsem gynekologa, který mne ihned odeslal do mamologické poradny. tam mne poslaly na mamograf a následné sono, výsledky nebyly jednoznačné, tak jsem podstoupila vyjmutí bulky v lokálním umrtvení. Po histologii přišla pro mne již předem vytušená jobovka- zhoubné bujení.

V květnu 2005 jsem podstoupila kvadratomii a vyjmutí axilly a čekala jsem na výsledek histologie. Výsledek byl prsní žláza napadena okrajově, axilly negativní. Podstoupila jsem pouze ozářky. V září 2005 jsem podstoupila preventivně gynekologickou operaci (odebrání vaječníků a dělohy) histologie byla úplně v pořádku. Nyní se s dcerou cítíme dobře a snad se k nám už naše zdraví neotočí zády.

Po této době se divím, že jsem vše zvládla bez psychické újmy a zjišťuji, že člověk opravdu neví co je vůbec schopen unést dokud se s touto realitou nesetká. Zjišťuji, že pořekadlo "Co tě nezabije, to tě posílí." má opravdu smysl.

Přeji všem zúčastněným ať se nebojí o své nemoci mluvit, hrozně to pomáhá.

Mně ještě navíc pomohl náš malý zvířecí miláček - pes, který mně rozveseloval v těch nejhorších životních situacích a nikdy mně nenechala klesnout až na dno.Potom jsem při brouzdání po netu našla forum a zjistila jsem, že už na nic s pomocí druhých nebudu úplně sama, i když bydlíme každá na jiném konci republiky. Je to velmi uklidňující.

Jarka

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.