Dobrý den přátelé

Dobrý den

Přátelé, záměr máte pěkný, ale bohužel onkologičtí pacienti a jejich nejbližší fungují v českém POKŘIVENÉM zdravotním, politickém a ekonomickém prostředí, kde existuje velice silná doktorská lobby (!!!) a potřeby a problémy pacientů jsou často až na 3. či dalším místě.

Na úplně předních místech jsou asi zisky a ještě více prestižní ješitnost různých doktorů (od obvoďáků po specialisty, o kterých se říká že jsou špičky ve svém oboru....:-(  ), ALE EMPATIE DOST SCHÁZÍ !!! Empatie a trpělivý přístup k onkologickým pacientům, kterým se v hlavě honí tolik těžko překonatelných obav a problémů, že si to zdravý člověk ani nedokáže představit !!! Manželka se léčí na rakovinu a následky různých léčení a komplikace té rakoviny od r.1996-7 a to, co jsme si při tom prošli, by vydalo na tragikomický horror... Tomu nikdo neuvěří, že je to možné a navíc doktoři nemají rádi problémové pacienty, t.j. ty, kteří by si způsob léčení jednoho zdravotního zařízení chtěli ověřovat u jiného buď proto, že se řídí zdravým selským rozumem, že víc hlav víc ví, anebo mají pocit, že to první zařízení si s momentálními zdravotními komplikacemi, které léčba může přinášet, neví rady, ale pacientovi to samozřejmě neřeknou - to by vypadali neschopně. A vzniklé problémy spíše bagatelizují!!!  Pokud se pacient přesto nevzdá a snaží se nějak si pomoci sám, ti doktoři z různých zařízení si to stejně navzájem pak postupně řeknou a výsledek je, že většina z nich velice nevybíravě a silně dá takovému pacientovi najevo svou nelibost, slušně řečeno...!!!

Až teprve nedávno manželka narazila na zařízení, kde si alespoň nehrají na netrpělivé bohy a i přiznají, když si s ní nevědí rady, a proto zkoušejí různé postupy...

A aby to všechno nebylo jen na doktory, tak úplně ten největší podíl viny má současná a celá minulá politická reprezentace tohoto státu, která za 16 let od revoluce nebyla schopna přinést ekonomický pořádek do zdravotnictví!!!

S pozdravem

Milda

P.S.Manželka nechce, abych někam něco psal, protože ještě žije a dál se léčí. Ale tento dopis si klidně na Váš web dát můžete.

Komentáře  

 
0 # Jožka 2013-02-19 09:39
Milý pane, vám někdo musel velice ublížit, nebo nezaslouženě ubližujete jiným. Bude mi brzy 80 let, prodělalem as 10 operací všeo možného,prošel jsem si rakovinou a operací rekta s trvalým vývodem. Jen jednou v životě na mne byl nepříjemný doktor po namáhavé noční službě - a s tím jsme si to vyříkali. Jindy jsem vždy cítil a)snahu pomoci, vysvětlit vše závažné, ale s citem, c) nabídnout zásadní řešení a komentovat je s ohledem na můj mnoho let špatný, pro léčbu rizikový zdravotní stav. Jen díky doktorům žiji a funguji ve svém věku téměř naplno (v mezích možností, nelámu skály, nelozím po skalách, ale mám své přátele, koníčky, procházky, divadla, kina, knihy, zahrádku apod.). Život pořád mám rád a nechci se na něho tvářit kysele. To je cesta do pekel, tedy - k zbytečně rychlému konci. Zkuste to - najděte si ve všem aspoň trochu pěkného, pozitivního.
Odpovědět
 
 
0 # tak Vám nějak nevím nevím co na to řícthonza 2013-02-19 13:28
Tak Vám nějak nevím nevím co na to říct - nemám z komentáře pana Jožky dobrý pocit, protože místo porozumění s autorem zde čtu obvinění autora, že ubližuje jiným... (v tom vidím přímé/konkrétní ublížení, na rozdíl od \všeobecného konstatování\"" o poměrech ve zdravotnictví od pana Mildy). Článek byl vložený před 6-ti lety a již tehdy vcelku pravdivě vystihoval situaci ve zdravotnictví, která je stále horší a horší. (morálně a eticky myslím) Já se setkal jak se \""šupáky\"", kteří si lidí neváží, tak s velice slušnými lékaři - ale to jen díky známostem. Z mého pohledu je těch slušných, co to prostě mají v krvi naprosté minimum. JEN DOUFÁM A PŘEJI PANU MILDOVI A JEHO MANŽELCE, ABY SE U NICH JEJICH ŽIVOTNÍ SITUACE DALA DO POŘÁDKU!!! Je to přeci jen již hodně let, co zde byl příspěvek vložený a nic dalšího nevíme. S Láskou a porozuměním k Vám oběma, zdraví Honza"
Odpovědět
 
 
0 # Verka 2013-02-19 14:41
Myslím, že pan Jožka má oproti jiným tu výhodu, že i přes všechna prodělaná onemocnění a komplikace se dožil velmi krásného věku a proto je schpen se na nesnáze, které život přinesl dívat pozitivně. Zajímalo by mně, zda by byl pan Jožka také tak pozitivně naladěný, kdyby byl v pozici 35 ti leté mámy dvou dětí, která má nevyléčitelné onkoonemocnění s prognozou přežití cca 5let, jíž vzali ID, protože je její stav dle posudkové lékařky stabilizovaný. Víc než sebrání peněz totiž bolí totiž naprostá empatie lékařky v jejíž očích není pacient člověk, nýbrž materiál. A tak to má nastaveno mnoho lékařů.
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.