Dobrý den přátelé

Dobrý den

Přátelé, záměr máte pěkný, ale bohužel onkologičtí pacienti a jejich nejbližší fungují v českém POKŘIVENÉM zdravotním, politickém a ekonomickém prostředí, kde existuje velice silná doktorská lobby (!!!) a potřeby a problémy pacientů jsou často až na 3. či dalším místě.

Na úplně předních místech jsou asi zisky a ještě více prestižní ješitnost různých doktorů (od obvoďáků po specialisty, o kterých se říká že jsou špičky ve svém oboru....:-(  ), ALE EMPATIE DOST SCHÁZÍ !!! Empatie a trpělivý přístup k onkologickým pacientům, kterým se v hlavě honí tolik těžko překonatelných obav a problémů, že si to zdravý člověk ani nedokáže představit !!! Manželka se léčí na rakovinu a následky různých léčení a komplikace té rakoviny od r.1996-7 a to, co jsme si při tom prošli, by vydalo na tragikomický horror... Tomu nikdo neuvěří, že je to možné a navíc doktoři nemají rádi problémové pacienty, t.j. ty, kteří by si způsob léčení jednoho zdravotního zařízení chtěli ověřovat u jiného buď proto, že se řídí zdravým selským rozumem, že víc hlav víc ví, anebo mají pocit, že to první zařízení si s momentálními zdravotními komplikacemi, které léčba může přinášet, neví rady, ale pacientovi to samozřejmě neřeknou - to by vypadali neschopně. A vzniklé problémy spíše bagatelizují!!!  Pokud se pacient přesto nevzdá a snaží se nějak si pomoci sám, ti doktoři z různých zařízení si to stejně navzájem pak postupně řeknou a výsledek je, že většina z nich velice nevybíravě a silně dá takovému pacientovi najevo svou nelibost, slušně řečeno...!!!

Až teprve nedávno manželka narazila na zařízení, kde si alespoň nehrají na netrpělivé bohy a i přiznají, když si s ní nevědí rady, a proto zkoušejí různé postupy...

A aby to všechno nebylo jen na doktory, tak úplně ten největší podíl viny má současná a celá minulá politická reprezentace tohoto státu, která za 16 let od revoluce nebyla schopna přinést ekonomický pořádek do zdravotnictví!!!

S pozdravem

Milda

P.S.Manželka nechce, abych někam něco psal, protože ještě žije a dál se léčí. Ale tento dopis si klidně na Váš web dát můžete.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.